به گزارش خبر۱۹، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه در حاشیه مراسم افتتاح دبیرستان شهدای وزارت امور خارجه در شهرستان سرپل ذهاب با بیان اینکه بعد از حادثه غم‌ بار زلزله در این منطقه احساس وظیفه عمومی در کشور ایجاد شد که هر کس هر چقدر که می‌تواند کمک و مشارکت کند، اظهار کرد: همکاران ما در وزارت خارجه در داخل کشور و خارج از کشور در حرکتی خودجوش مبالغی را روی هم گذاشتند و جمعی مأمور شدند که این مبالغ را برای کاری خیر هزینه کنند که با همکاری آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز به ویژه هیأت موسسین مدارس غیرانتفاعی منطقه ۲ آموزش و پروزش تهران این کار انجام شد. این دبیرستان کاملاً مجهز است و امروز به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

وی ادامه داد: البته برای ما در وزارت خارجه توسعه و آبادانی مناطق مرزی یک حرکت لازم است و خوشحالیم روند بازسازی در استان کرمانشاه که خط مقدم مقابله با دشمن بعثی در سال‌های گذشته بود رو به جلو است.

مراسم افتتاح این مدرسه صبح روز سه‌شنبه با حضور سید عباس عراقچی، استاندار کرمانشاه، مدیران استانی، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب و جمعی از خانواده شهدا و مدیران وزارت امور خارجه و دانش‌آموزان و خیرین برگزار شد.